Ulotki, wizytówki, foldery – zrób to sam

Tworzenie reklam i materiałów wizerunkowych to zadanie wyłącznie dla grafików? Z pewnością znajdą się osoby, które stwierdzą, że absolutnie tak! Prawda jest jednak taka, że przy odrobinie zaangażowania i kreatywności, z pomocą intuicyjnych narzędzi, każdy może stworzyć atrakcyjne materiały reklamowe. PigPrint podpowiada jak to zrobić! 

Żeby stworzyć samodzielnie wizytówkę swojej firmy nie musisz być absolwentem ASP, kupować drogich programów edytorskich ani zatrudniać grafika. Oczywiście to wszystko jest niezbędne, jeśli potrzebujesz– bardziej skomplikowanych materiałów reklamowych, jak ścianki wystawiennicze czy rollupy. Jeśli jednak masz podstawę w postaci logo czy zdjęcia, prostej edycji, takiej jak dodawanie tekstu czy zmiany kolorów możesz dokonać na etapie składania zamówienia online.

W tym celu PigPrint oferuje na swojej stronie proste narzędzie, dzięki któremu stworzysz swój własny projekt lub zmodyfikujesz posiadany szablon. Nasz kreator wizytówek, ulotek i folderów przypomina popularne programy graficzne, ale jest prostszy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Oprócz opcji rysowania czy wstawiania podstawowych kształtów geometrycznych w kreatorze PigPrint możesz dopisać własny tekst do wybranej grafiki, a nawet uzupełnić ją o wybrany z biblioteki symbol. Możesz edytować wszystkie formy i kształty, a przeróbek dokonasz w pliku dopasowanym do wybranego formatu zamówienia.  Żeby proces tworzenia materiałów w kreatorze był jeszcze efektywniejszy, oferujemy Wam znaną z programów graficznych funkcjonalność pracy na warstwach. Przy pierwszym kontakcie z tą opcją może wydawać się ona skomplikowana – nic bardziej mylnego. Warstwy dają wiele możliwości przy tworzeniu projektu graficznego, a przede wszystkim pozwalają bezpiecznie dodawać i usuwać kolejne elementy, bez wprowadzania zmian w podstawowej grafice.

Praca na warstwach przypomina rysowanie na kilku arkuszach przezroczystej kalki – rzeczy powstałe na różnych płaszczyznach zestawione razem dają pełny obraz. Ich kolejność określa, które formy będą widoczne na pierwszym planie. Taka forma tworzenia grafiki pozwala też łatwo nanosić poprawki czy wycofać się z nieudanego ruchu. Tworząc kolejne elementy na oddzielnych warstwach, możemy je łatwo usunąć, pozostawiając wcześniejsze działania nienaruszone. Dzięki warstwom możemy też dowolnie eksperymentować z położeniem kolejnych elementów - np. dopasować położenie tekstu w projekcie.

Jeżeli jesteś właścicielem grafiki, za pomocą której chciałbyś reklamować własne produkty, albo potrzebujesz zaprojektować wizytówkę lub ulotkę z informacjami na temat własnej oferty, możesz stworzyć tego rodzaju materiały dzięki naszemu kreatorowi, a my zadbamy o ich wydruk i dostawę wprost do Twojej firmy.   

Projektujesz własne materiały reklamowe? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę!

Pokaż wszystkie wpisy